Jak zafinancovat nový automobil

Také obcházíte prodejny s novými i ojetými automobily a hledáte ten správný vůz, který by plně vyhovoval všem vašim požadavkům? Kromě všeho ostatního, co automobilový svět v současné době nabízí, je také důležité si dopředu rozhodnout, jakým způsobem váš vybraný automobil uhradíte. Základní možnosti jsou tři: v hotovosti, na úvěr nebo na leasing. A co je tedy pro vás nejvýhodnější?
luxusní Mercedes

Hrazení v hotovosti

Tato možnost je v současné době pravděpodobně tou nejideálnější, i když ne všichni odborníci jsou o tom přesvědčeni. Pokud automobil koupíte v hotovosti, je hned jasná cena, za kolik auto pořídíte. V některých případech může prodejce nabídnout i speciální výbavu nebo slevu při koupi ojetého vozu. V každém případě je ale automobil váš a vy si už můžete rozhodnout, kdy ho například prodáte, což v případě úvěru nebo leasingu není tak jednoduché.
úspory z prasátka

Úvěr nebo leasing

Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. Co se týče leasingu, je velmi snadné ho získat i v případě, že máte malé příjmy nebo nějaké potíže se splácením. Ovšem velkou nevýhodou jsou nejen vysoké splátky, ale i fakt, že vůz není vás, jste vlastně jen nájemce, a to až do zaplacení poslední splátky. Povinností je i kromě povinného ručení sjednání havarijního připojištění.

Oproti tomu při sjednáníbankovního úvěru sice musíte počítat s vyplnění a doložením některých formalit. Ve většině případů potřebujete i ručitele, popřípadě ručení vozem. Ale za to si můžete zvolit co nejmenší počet splátek, čímž snížíte cenu úvěru opravdu na minimum. Úvěr můžete také předčasně splatit bez jakéhokoliv navýšení.
sleva 80 procent 
I samotné automobilové koncerny nabízejí svým klientům výhodné nákupy automobilů, a to například Škoda, která ve spolupráci se Škofinem nabízely velmi výhodné úvěry zároveň s nadstandardním vybavením vašeho automobilového miláčka.