4 tipy na trendy v oblasti bydlení

1. Přírodní materiály

Spánek v bavlněném povlečení je jistě příjemnější než v tom z mikrovlákna. Proutěný koš jako přirozený solitér dokáže rychle zamaskovat drobný nepořádek panující mezi nabíječkami na telefony, nebo třeba i nevzhledný květináč. Dřevo, juta, bambus, palmové či banánové listy, bavlna, korek, kámen … fungují jako designové elementy a zanechávají jedinečný výraz. Přirozenost, která je vlastní těmto materiálům, se přenese i do vašeho domova. Stačí si jen vybrat.

skupina rostlinek

2. Ruční výroba

V přetechnizovaném světě, kde je většina produktů výsledkem masové výroby, působí ruční práce osvěživě. Ručně vyráběné výrobky by měly mít své místo v každé domácnosti. Úsek, z čeho vybírat, je široký – od nábytku přes doplňky a textilie až po umění. Módní jsou masivní jídelní stoly, které ještě více zvýrazní to správné osvětlení.  Svítidla značky Bomma pochází z východních Čech, kde se v moderním závodě snoubí tradice s pokrokem.  Ručně vyráběné plédy a přehozy přes pohovku zvládnou šikovnější švadlenky i samy, a přitom nadělají tolik parády.

3. Rustikální stolování

Tuto sezónu se vyzdvihuje autentičnost, rovnováha, jednoduchost. Ta neobchází ani kuchyň s jídelnou. Surovost rustikální kameniny, rukodělné keramiky s nepravidelnými "organickými" okraji či přirozenost dřeva zjemňují čisté, jednoduché, hladké skleněné předměty denní potřeby, jako jsou sklenice, karafy, džbány či vázy. Vyvážená kombinace drsného a jemného. Ve snaze pozvednout každodenní chvíle u stolu, se tak i ze zdánlivě obyčejné večeře může stát malý svátek.

prostřený stůl

4. Zelený interiér

Pěstovat pokojové rostliny je stále u lidí oblíbené. Svou tichou přítomností dokáží zpříjemnit prostor, který na nás působí klidnou atmosférou. Ať už rostliny umístíte do jednoduchých čirých skleněných váz nebo do závěsných květináčů, svou roli splní. Rozmístění ale nenechávejte náhodě. Dojem domácí zelené oázy navodí skupiny rostlin. Více menších rostlin působí přirozeněji než jedna velká. Co se týče samostatných rostlinek, nudu v knihovně či otevřené polici spolehlivě zažene i jeden květináč s popínavou či převislou zelení.